O mnie

Nazywam się Magdalena Markowska

Specjalizuję się w pracy z dziećmi i ich rodzicami w zakresie depresji, trudności emocjonalnych, lęku społecznego, nieśmiałości. Rozpoznaję wczesne objawy zaburzeń ze spektrum autyzmu, pomagam analizować orzeczenia i opinie wydane przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne, wspieram rodziców w procesie wychowawczym i diagnostycznym.

Konsultuję również dorosłych ze szczególnym uwzględnieniem kobiet doświadczających lęku przed porodem, depresji poporodowej czy trudności z zajściem w ciążę.

Jestem doktorem nauk społecznych, psycholożką, seksuolożką (in spec.) oraz podyplomową psycholożką kliniczną.

Pracuję w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej oraz TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach).

Jestem współzałożycielką i prezeską Fundacji Instytut Da Vinci oraz Niepublicznego Przedszkola Akademia Kota Leonarda, w którym opracowałam autorską metodę edukacyjno-terapeutyczną do pracy z dziećmi w spektrum autyzmu opisaną w rozprawie doktorskiej „Metoda edukacyjno-terapeutyczna SPRING w pracy z dziećmi z autyzmem na etapie przedszkolnym. Opis, realizacja, efekty”.

Utworzyłam Centrum Diagnozy i Terapii Koliber, w którym wraz z zespołem specjalistów zajmujemy się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju oraz wsparciem osób dorosłych.

Od 10 lat zajmuję się pracą z dziećmi i młodzieżą i na ich rzecz. Współpracuję z gabinetami ginekologicznymi w zakresie wsparcia psychologicznego pacjentek.

Dydaktycznie i naukowo związana jestem z Uczelnią Korczaka w Warszawie.

Magdalena Markowska